Hakkımızda

hakkimizdaFarma Kimya Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. , Türkiye’de Ankara ve İstanbul karayolu üzerindeki Düzce şehrinde bulunan bir aile şirketidir. Farma Kimya 1987 yılında Eczacı Neşet Kuyumcu tarafından kurulmuştur. Eczacı Neşet Kuyumcu yüksek öğrenimini Almanya’ da Saarbrücken ve Hamburg da kimya, farmasotik kimya okumuştur. Ardından Ankara Üniversitesi Eczacılık fakültesinden 1969 yılında mezun olmuştur.

Eczacı Neşet Kuyumcu, 1970 yılında Düzce Eczanesi açarak iş hayatına atılmıştır.

1981 yılında Bitkisel kaynaklı droglar ve ilaç hammaddeleri üretmek amacı ile PLANTAFARMA BİTKİSEL İLAÇ SAN. A.Ş. yi kurmuş.1990 lı yılların başında Fason Beşeri ve Veteriner İlaç üretimine başlamıştır.

PLANTAFARMA, 1990 lı yılların sonunda , 20 değişik yerel ve uluslararası firmalar (Sanofi-Doğu, Nobel İlaç, Dr. Frik İlaç, Drogsan İlaç, Hoechst Marrion Russell v.s.) için fason üretim yapan tesis haline gelmiştir.

Bu süreç içerisinde Farma Kimya, PLANTAFARMA’nın hammadde ve ambalajlama materyalleri tedarikçisiydi.

2000 yılında Eczacı Neşet Kuyumcu Plantafarmada Nobel İlaçla Ortaklık yapmış , 2003 yılında Neşet Kuyumcu Plantafarmadaki bütün hisselerini Nobel İlaca satarak bütün enerjisini Bilgi birikimini Farma Kimya’ya vermiştir.

Bugün Farma Kimya kendi alanlarında tecrübeli profesyonel kadrosu ile kimya ve ilaç sektöründe Ar-Ge ve üretim faaliyetlerine devam etmektedir.